ÇZ
Soru Sahibi
9 Ağustos 2020 02:41

3 Aydır Süren Subfebril Ateş

Hocam, süre olarak 3 ayı geçen, subfebril olarak tanımlanan ateşim var. Koltuk altından en fazla 37,5 en az 36,7 olacak şekilde gün içinde dalgalanıyor. Ateş başladıktan 6 hafta sonra yani haziran ayında iç hastalıkları uzmanına gittim. Tüberküloz, lenfoma gibi hastalıklardan şüpheleip kan tahlili, akciğer filmi ve ultrason istedi, sonuçların hepsi normal çıktı. Fizyolojik olarak ateşim açıklanamadı. Enfeksiyon hastalıklarına 38 i geçerse gitmem söylendi. Ateş halsizlik ve aktivite isteksizliği yapıyor ve bu aralar gün içinde bazen hafif mide bulantısı ve bazen kulak içinde batma hissi oluyor. Sizce ne yapmalıyım? Durumum enfeksiyon hastalıklarıyla mı ilgili? Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Metin Işık
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

enfeksiyom ile ilgili olsa testlerde belirti verirdi. allerji ve damar iltihaplarında, tiroid hastalıklarında bu tür durumlar olabilir. yaşınızı yazmamışsınız ama menapozu da aklınızda tutun.

10 Ağustos 2020 08:44